Twoje auto uległo uszkodzeniu? Na czas naprawy przysługuje Ci pojazd zastępczy z OC sprawcy.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że gdy dojdzie do wypadku, w którym zostanie uszkodzone jego auto, przysługuje mu pojazd zastępczy z OC sprawcy. Istnieją konkretne wytyczne według których określa się, na jak długo w danym przypadku poszkodowanemu przysługuje samochód zastępczy. Jak ustalić okres zasadnego najmu i uzyskać zwrot poniesionych kosztów?

Pojazd zastępczy z OC sprawcy – konieczny okres naprawy.

Każdemu poszkodowanemu przysługuje bezpłatny wynajem pojazdu zastępczego z OC sprawcy jedynie na tak zwany okres konieczny. Przez okres konieczny rozumie się potrzebny na naprawę samochodu. Wlicza się czas likwidacji szkody przez ubezpieczyciela, a także czas oczekiwania przez osobę poszkodowaną na kosztorys. Ponadto uwzględnia się również czas, jaki trzeba było poświęcić na dostarczenie pojazdu do naprawy oraz potrzebny do jego odbioru. Oprócz tego pod uwagę bierze również okres, w którym faktycznie prowadzono prace naprawcze.

Zwrot kosztów bezpłatnego najmu Konin – jak uzyskać?

Jeśli chcesz otrzymać pojazd zastępczy z OC sprawy, skorzystaj z oferty: http://kancelariaciti.pl. Zajmujemy się kompleksową pomocą oferując bezgotówkowy wynajem różnego rodzaju aut zastępczych. Posiadamy duży wybór samochodów zarówno osobowych, dostawczych, specjalistycznych i do nauki jazdy. Każdemu poszkodowanemu przysługuje samochód w tej samej klasie, jak jego własny, który trzeba było oddać do naprawy. Koszty pokrywa ubezpieczyciel sprawcy. Wszelkie formalności oraz rozliczenie z TU przejmujemy w Twoim imieniu, abyś jak najszybciej mógł korzystać z wypożyczonego auta. Zapraszamy do kontaktu!