Dlaczego ubezpieczyciel opóźnia wypłatę odszkodowania?

Problemy związane z uzyskaniem odszkodowania za szkodę komunikacyjną nie należą do rzadkości. Niekiedy mijają dni, a my wciąż nie mamy informacji, czy świadczenie zostało przyznane i jaka jest jego wysokość. Dlaczego ubezpieczyciel opóźnia wypłatę odszkodowania? Być może liczy, że uda mu się obniżyć wysokość rekompensaty, a nawet uniknąć odpowiedzialności.

Continue reading

Nie mogę naprawić auta po stłuczce – co mam zrobić?

W przypadku uszkodzenia pojazdu wszelkie szkody pokrywane są z polisy ubezpieczenia OC sprawcy lub AC właściciela. Problem się pojawia razem z pytaniem „nie mogę naprawić auta po stłuczce – co mam zrobić?”. Gdy auto nie nadaje się do naprawy, to możliwa jest jego sprzedaż lub zezłomowanie i pokrycie przez ubezpieczyciela różnicy między szacunkową wyceną pojazdu a kwotą uzyskaną ze zbycia.

Continue reading

Co zrobić po kolizji?

Co zrobić po kolizji, żeby zapewnić sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego bezpieczeństwo? Prawidłowo spisane oświadczenie jest niezbędne, aby móc skutecznie ubiegać się o odszkodowanie po wypadku.

Continue reading

Ile można dostać odszkodowania?

Odszkodowanie i zadośćuczynienie to niezbędna pomoc dla ofiar wypadków komunikacyjnych. Często jednak poszkodowani i ich rodziny nie mają głowy do załatwiania formalności, wtedy pomoc w uzyskaniu odszkodowania mogą zapewnić kancelarie odszkodowawcze.

Continue reading

Kto pomoże po kolizji drogowej?

Walka z ubezpieczycielem nie należy do łatwych. Kto pomoże po kolizji drogowej? Przedstawiciele towarzystw często korzystają z nieznajomości prawa swoich klientów i dążą do zaniżania kosztorysów oraz wypłacania kwot odszkodowania po wypadku nie wystarczających na naprawę czy zakup nowego auta. Nie można godzić się z taką sytuacją.

Continue reading

Wymuszenie pierwszeństwa – kolizja a odszkodowanie.

Nawet najlepszym kierowcom zdarzają się stłuczki, często nie z ich winy. Powodem często okazuje się wymuszenie pierwszeństwa przez prowadzącego inny pojazd. Jeśli zdarzy się nam taki nieszczęśliwy wypadek, powinniśmy wiedzieć, jak się zachować i gdzie zwrócić się po pomoc w uzyskaniu odszkodowania.

Continue reading