Dlaczego ubezpieczyciel opóźnia wypłatę odszkodowania?

Problemy związane z uzyskaniem odszkodowania za szkodę komunikacyjną nie należą do rzadkości. Niekiedy mijają dni, a my wciąż nie mamy informacji, czy świadczenie zostało przyznane i jaka jest jego wysokość. Dlaczego ubezpieczyciel opóźnia wypłatę odszkodowania? Być może liczy, że uda mu się obniżyć wysokość rekompensaty, a nawet uniknąć odpowiedzialności.

Continue reading

Nie mogę naprawić auta po stłuczce – co mam zrobić?

W przypadku uszkodzenia pojazdu wszelkie szkody pokrywane są z polisy ubezpieczenia OC sprawcy lub AC właściciela. Problem się pojawia razem z pytaniem „nie mogę naprawić auta po stłuczce – co mam zrobić?”. Gdy auto nie nadaje się do naprawy, to możliwa jest jego sprzedaż lub zezłomowanie i pokrycie przez ubezpieczyciela różnicy między szacunkową wyceną pojazdu a kwotą uzyskaną ze zbycia.

Continue reading

Co zrobić po kolizji?

Co zrobić po kolizji, żeby zapewnić sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego bezpieczeństwo? Prawidłowo spisane oświadczenie jest niezbędne, aby móc skutecznie ubiegać się o odszkodowanie po wypadku.

Continue reading

Ile można dostać odszkodowania?

Odszkodowanie i zadośćuczynienie to niezbędna pomoc dla ofiar wypadków komunikacyjnych. Często jednak poszkodowani i ich rodziny nie mają głowy do załatwiania formalności, wtedy pomoc w uzyskaniu odszkodowania mogą zapewnić kancelarie odszkodowawcze.

Continue reading

Kto pomoże po kolizji drogowej?

Walka z ubezpieczycielem nie należy do łatwych. Kto pomoże po kolizji drogowej? Przedstawiciele towarzystw często korzystają z nieznajomości prawa swoich klientów i dążą do zaniżania kosztorysów oraz wypłacania kwot odszkodowania po wypadku nie wystarczających na naprawę czy zakup nowego auta. Nie można godzić się z taką sytuacją.

Continue reading

Wymuszenie pierwszeństwa – kolizja a odszkodowanie.

Nawet najlepszym kierowcom zdarzają się stłuczki, często nie z ich winy. Powodem często okazuje się wymuszenie pierwszeństwa przez prowadzącego inny pojazd. Jeśli zdarzy się nam taki nieszczęśliwy wypadek, powinniśmy wiedzieć, jak się zachować i gdzie zwrócić się po pomoc w uzyskaniu odszkodowania.

Continue reading

Kiedy przysługuje mi pojazd zastępczy?

Wypadek kolizja czy wypadek nie są niczym niecodziennym na polskich drogach. Każdy nawet najbardziej wykwalifikowany kierowca może ulec wypadkowi, dlatego warto wiedzieć jak w tej sytuacji się zachować. Dochodzenie odszkodowań po tak niepożądanym zdarzeniu może być w niektórych sytuacjach trudne, ale firma kancelariaciti.pl pomoże każdemu klientowi bez względu na zasobność portfela. Wypożycz auto i nie martw się, kiedy przysługuje mi pojazd zastępczy.

Continue reading