Co zrobić po kolizji?

Co zrobić po kolizji, żeby zapewnić sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego bezpieczeństwo? Prawidłowo spisane oświadczenie jest niezbędne, aby móc skutecznie ubiegać się o odszkodowanie po wypadku.

Pomoc kancelarii – Konin i okolice

W razie kłopotów z wyegzekwowaniem odszkodowania, najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z doświadczonym specjalistą z zakresu dochodzenia odszkodowania po wypadku, którego znaleźć można za pośrednictwem strony http://kancelariaciti.pl/. Specjalista z Konina nie tylko zadba o to, by pieniądze w odpowiednim terminie trafiły na konto poszkodowanego, ale także dopilnuje, by ustalona kwota nie była zaniżona i pozwalała na pokrycie wszystkich powstałych w wyniku kolizji czy wypadku szkód.

Co zrobić po kolizji?

Jeśli na drodze doszło do kolizji, należy zachować zimną krew i postępować według kilku zasad. Przede wszystkim należy ustawić samochody w takim położeniu, żeby nie stwarzały zagrożenia dla pozostałych uczestników ruchu. Następnie należy spisać oświadczenie – gotowy formularz można pobrać z Internetu. Spisanie oświadczenia lub protokół Policji w razie wypadku będą niezbędne, żeby ubiegać się o odszkodowanie po wypadku oraz zwrot poniesionych kosztów od ubezpieczalni. Należy zadbać o to, żeby w dokumencie znalazły się dokładne dane uczestników kolizji, a także kontakty do świadków, którzy widzieli przebieg zdarzenia. Obie strony muszą także zgodnie potwierdzić wszystkie okoliczności. Co zrobić po kolizji, jeśli ktoś został ranny? Wówczas mówimy o wypadku i należy jak najszybciej zadzwonić po pogotowie oraz Policję.