Czy muszę naprawić pojazd po szkodzie?

W wyniku szkody komunikacyjnej na pojeździe likwidowanej z polisy OC sprawcy można ubiegać się o naprawę auta i przywrócenie go do stanu sprzed wypadku lub wypłatę odpowiedniej sumy. Co będzie bardziej korzystne i czy muszę naprawić pojazd po szkodzie?

Sprawdź wyliczenia ubezpieczyciela – Konin i okolice

Zanim podpiszemy ugodę z towarzystwem ubezpieczeniowym należy sprawdzić wszystkie pozycje w kosztorysie naprawy. Programy do szacowania szkody pozwalają na korekty wprowadzonych danych, a tym samym dopuszczają pewien margines dowolności. Zlecenie wyceny niezależnemu rzeczoznawcy z kancelariaciti.pl pozwoli na uzyskanie obiektywnej oceny stanu faktycznego. Kancelaria odszkodowawcza w Koninie na co dzień zajmuje się weryfikacją kosztorysów ubezpieczycieli. Rzeczoznawca sprawdzi, czy kwalifikacja szkody została rzetelnie przeprowadzona. Uwzględni zakres strat oraz wszystkie koszty naprawy. Klientom z Konina doradzi wybór korzystniejszej metody likwidacji szkody.

Naprawa auta – zwrot kosztów na podstawie faktur

Przywrócenie auta do stanu sprzed stłuczki i naprawa bezgotówkowa będą korzystne wówczas, gdy stłuczka jest niewielka, a auto stosunkowo nowe. Samochód trafi do warsztatu, a rozliczenie odszkodowania po wypadku nastąpi na podstawie faktur wystawionych przez mechanika. Ale czy muszę naprawić pojazd po szkodzie? Niekoniecznie! Wybór metody likwidacji szkody zależy od decyzji poszkodowanego właściciela pojazdu.

Metoda gotówkowa – wypłata na podstawie kosztorysu

Możemy zdecydować się na wypłatę odszkodowania po wypadku z polisy OC sprawcy w postaci odpowiedniej kwoty pieniężnej. Jest to opłacalne w przypadku starszych aut. Wybierając zaprzyjaźniony warsztat samochodowy, możemy obniżyć koszty naprawy decydując się na nieoryginalne części zamienne oraz oszczędzając na niższych stawkach za roboczogodzinę niż w przypadku naprawy w ASO. Czy muszę naprawić auto po szkodzie? W tej kwestii prawo polskie pozostawia pełną dowolność poszkodowanemu, nie definiując na co może, a na co nie może wydać pieniądze z odszkodowania po wypadku. Metoda gotówkowa pozwala przeznaczyć uzyskaną kwotę na dowolne cele.