Odszkodowania komunikacyjne Konin, gdy sprawca nie ma OC.

Choć wielu kierowców wykupuje ubezpieczenie OC, które jest przypomnijmy ubezpieczeniem obowiązkowym, to wciąż około 250 tys. kierowców tego nie robi. To dużo jeśli weźmiemy pod uwagę, że wydatek na ubezpieczenie OC nie jest bardzo wysoki w skali roku i niejednokrotnie może oszczędzić nam spłaty większych kosztów, gdy spowodujemy wypadek. Wielu uczciwych kierowców boi się, że odszkodowania komunikacyjne nie przysługują, jeśli zostaną poszkodowani przez osobę nieposiadającą ubezpieczenia OC. Czy słusznie?

Wypłatę odszkodowania komunikacyjnego gwarantuje UFG.

Jeżeli zdarzy się wyżej wymieniony przypadek, to wypłatą odszkodowań zajmuje się UFG, który zwraca się później do sprawcy o zwrot kosztów. Jeśli nie będzie osób rannych lub zabitych sprawca ponosi koszty naprawy samochodu poszkodowanego, jednakże w przypadku szkód osobowych będzie zobowiązany do zwrotu kosztów leczenia, nierzadko rehabilitacji, a także dożywotniej renty jeśli będzie taka potrzeba.

Odszkodowania komunikacyjne – Konin i okolice.

Odszkodowanie po wypadku należy się każdemu, kto ucierpiał na zdrowiu. Aby uzyskać należne odszkodowanie warto skontaktować się z naszą Kancelarią Odszkodowawczą w Koninie. Nasz zespół chętnie pomoże i skonsultuje bezpłatnie sprawę.