Kiedy przysługuje mi pojazd zastępczy?

Wypadek kolizja czy wypadek nie są niczym niecodziennym na polskich drogach. Każdy nawet najbardziej wykwalifikowany kierowca może ulec wypadkowi, dlatego warto wiedzieć jak w tej sytuacji się zachować. Dochodzenie odszkodowań po tak niepożądanym zdarzeniu może być w niektórych sytuacjach trudne, ale firma kancelariaciti.pl pomoże każdemu klientowi bez względu na zasobność portfela. Wypożycz auto i nie martw się, kiedy przysługuje mi pojazd zastępczy.

Jestem poszkodowany – co robić?

Po pierwsze należy zachować spokój. Panika wprowadzi niepotrzebny chaos, który trudno później będzie naprawić. Uzyskanie odszkodowania po wypadku będzie tym skuteczniejsze, im dokładniej udokumentujemy szkodę. Od razu po kolizji należy zebrać od sprawcy informacje takie jak: dane osobowe, numer polisy OC, nazwę towarzystwa ubezpieczeniowego, a także datę ważności prawa jazdy. Ponadto w oświadczeniu należy zawrzeć opis zdarzenia i szkic sytuacyjny. Jeśli doszło do wypadku, policja uwzględni wszystkie okoliczności w stosownej notatce i wskaże winnego zdarzenia.

Trudne przypadki – kompleksowa pomoc Konin

Pomimo tego, że ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe, nie każdy kierowca je posiada. Otrzymanie odszkodowania po wypadku w tej sytuacji wymaga wizyty u wybranego przez nas ubezpieczyciela, który zobowiązany jest do likwidacji szkody, po czym sprawę skieruje do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, a ten wystąpi z regresem wobec sprawy. W trudnych sprawach często nie obędzie się bez profesjonalnej pomocy prawnika. Kancelaria z Konina zajmuje się kompleksowo obsługą dochodzenia odszkodowań. Reprezentuje Klienta przed ubezpieczycielem i w postępowaniu sądowym. Zapewnia także auto zastępcze z polisy OC sprawcy na okres naprawy lub do dnia zakupu nowego samochodu.

Auto zastępcze z polisy OC, AC lub od dealera

Pojazd zastępczy przysługuje z ubezpieczenia OC sprawcy, o ile jest ono ważne i ubezpieczyciel widzi potrzebę wynajęcia go dla poszkodowanego. Zasadność najmu możemy udokumentować oświadczeniem, w którym wykażemy, że auta używamy na co dzień oraz nie posiadamy innego, sprawnego o podobnym przeznaczeniu. Posiadacze ubezpieczenia AC mogą otrzymać samochód na 3-4 dni z wybranej przez towarzystwo ubezpieczeniowe wypożyczalni, jeśli wykupili stosowny pakiet. Przeważnie w komfortowej sytuacji są osoby, których samochód jest jeszcze na gwarancji. Kiedy przysługuje mi pojazd zastępczy od dealera? Należy pamiętać, że otrzymamy go jedynie w przypadku, gdy nasz pojazd jest w pełni niesprawny, a uszkodzenie nie nastąpiło z naszej winy. Standardowo dealerzy pojazd zastępczy zapewniają jedynie na 3-4 dni.