Jak sprzedać auto po szkodzie?

Kolizje na drogach zdarzają się praktycznie każdego dnia, warto zatem zapoznać się z poniższym tekstem, aby wiedzieć, jak  sprzedać auto po szkodzie i uzyskać należyte odszkodowanie po wypadku.

Sprzedaż auta powypadkowego – o czym należy pamiętać?

Jeśli samochód ma stwierdzoną szkodę częściową, wówczas jego sprzedaż nie powinna nastręczać właścicielowi większych problemów. Z całą pewnością znajdzie się osoba prywatna lub firma skupiająca samochody po kolizjach, która zechce nabyć uszkodzony pojazd. Bardzo istotne jest wówczas sporządzenie umowy sprzedaży i wpisanie do niej kilku podstawowych, jednak istotnych informacji, takich jak: dane obydwu stron, przedmiot umowy, kwota zakupu, data i godzina sprzedaży, sposób oględzin pojazdu wraz z dokumentacją serwisową, stan licznika, informacje o wypadkowości auta. Sprzedaż auta należy następnie zgłosić odpowiednim organom. Starosta musi zostać zawiadomiony o tym fakcie w terminie 30 dni, natomiast ubezpieczyciel w okresie 14 dni. Dochowując tych formalności można uwolnić się od odpowiedzialności w przypadku, gdyby pojazd nie został przerejestrowany.

Jak sprzedać auto po szkodzie całkowitej? Uzyskaj pomoc – Konin i okolice

W przypadku pojazdu ze szkodą częściową zazwyczaj nie ma problemu ze sprzedażą, gorzej jeśli stwierdzono szkodę całkowitą i do tego ubezpieczyciel zawyżył wartość wraku oraz odmawia pomocy w jego zbyciu. Wówczas warto skontaktować się z kancelarią w Koninie, który pomoże, doradzi, a może nawet odkupi od nas wrak i wystawi go na specjalistycznej platformie internetowej. Kancelariaciti.pl specjalizuje się w szeroko pojętej likwidacji szkód oraz uzyskuje należyte odszkodowanie po wypadku.