Wymuszenie pierwszeństwa – kolizja a odszkodowanie.

Nawet najlepszym kierowcom zdarzają się stłuczki, często nie z ich winy. Powodem często okazuje się wymuszenie pierwszeństwa przez prowadzącego inny pojazd. Jeśli zdarzy się nam taki nieszczęśliwy wypadek, powinniśmy wiedzieć, jak się zachować i gdzie zwrócić się po pomoc w uzyskaniu odszkodowania.

Wymuszenie pierwszeństwa – kolizja a odszkodowanie

W pierwszej kolejności należy zadbać o zidentyfikowanie sprawcy kolizji. Powinniśmy spisać jego dane z dowodu osobistego, informacje o pojeździe z dowodu rejestracyjnego i uzyskać nr polisy ubezpieczeniowej. Jeśli to konieczne, na przykład ze względu na brak porozumienia z drugim kierowcą, na miejsce zdarzenia możemy wezwać Policję. Sporządzony przez nią protokół znacznie ułatwi dochodzenie odszkodowań. Jeśli rezygnujemy z wezwania Policji, sprawca wypadku powinien podpisać poprawnie wypełnione oświadczenie o winie.

Sprawca nie przyznaje się do winy – pomoc w uzyskaniu odszkodowania Konin

Jeśli sprawca kolizji nie przyznaje się do winy, sytuacja staje się o wiele bardziej skomplikowana. W takim przypadku dobrze jest zapewnić sobie profesjonalną pomoc w uzyskaniu odszkodowania. Ubezpieczyciel może bowiem zaniżyć odszkodowanie lub odmówić jego wypłaty, jeśli winny przedstawi inną wersję wypadku. Wpisując w wyszukiwarkę frazę „wymuszenie pierwszeństwa – kolizja a odszkodowanie” można znaleźć wiele firm, które zajmują się dochodzeniem odszkodowań. Ofertę jednej z nich znajdziemy na stronie: http://kancelariaciti.pl/. Grupa prawników i radców prawnych w Koninie posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu prawa ubezpieczeniowego.