Jak zgłosić szkodę po kolizji lub wypadku drogowym?

Obecnie bardzo dużo osób posiada własne auto. Zdecydowanie jest to bardzo wygodna forma podróżowania. Jednak co powinniśmy zrobić w sytuacji, gdy kierowca spowoduje kolizję lub wypadek, a nie posiada ważnej polisy OC?

Brak polisy OC – pomoc Konin i okolice

Jeżeli sprawca wypadku nie dysponuje ubezpieczeniem OC auta, wiele osób zastanawia się, jak zgłosić szkodę po kolizji lub wypadku drogowym. W takiej sytuacji nie jesteśmy pozbawieniu możliwości otrzymania odszkodowania po wypadku. Warto jednak odróżnić kolizję od wypadku drogowego. Nie powinniśmy zapominać o tym, że w wielu przypadkach wystarczy oświadczenie sprawcy, a policję wzywamy, jeśli któryś z uczestników doznał uszczerbku na zdrowiu, kierowca prowadził pod wpływem alkoholu czy też nie posiadał ważnych dokumentów. Dochodzenie odszkodowań może być niekiedy długie oraz żmudne, z tego powodu warto zlecić je odpowiedniej firmie, na przykład kancelariaciti.pl w Koninie.

Jak zgłosić szkodę po kolizji lub wypadku drogowym?

Aby wszcząć dochodzenie odszkodowań, szkoda musi być zgłoszona do odpowiedniego ubezpieczyciela. Jeśli jesteśmy poszkodowani, należy skontaktować się z ubezpieczycielem sprawcy. Kiedy nie posiada on ważnego ubezpieczenia OC, roszczenie kierujemy do dowolnego towarzystwa, które jest zobowiązane przeprowadzić postępowanie likwidacyjne, a następnie przekazać dokumenty do UFG. Fundsuz wpłaci odszkodowanie po wypadku. Poszkodowany może także skorzystać z własnej polisy AC, nie tracąc przy tym zniżek. Od 2015 roku niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują program Bezpośredniej Likwidacji Szkód. Wówczas to nasz ubezpieczyciel zajmie się szkodą.